Bu alan sizlerden gelen en çok merak edilen soruları göstermektedir.

Sık Sorulan Sorular

Karayolu, demiryolu, denizyolu, havayolu, intermodal, multimodal, speedy ve soğuk zincirtaşıma yapmaktayız.
Satıcı, tedarikçi ya da üreticilerin ürünlerini, yurt dışında bulunan pazaryerlerinde satabilmesi için gerçekleştirilen entegrasyondur. Ürün yönetimi, dil çevrimi, uluslararası kargo sistemi, iade yönetimi gibi 360 derece tüm çözümleri sunar.
Genel merkezi Türkiye İstanbul Kartal’da bulunan firmamızın ofisleri;Türkiye: İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Tekirdağ, Bursa, Rusya: Moskova, Ukrayna: Odessa, Kazakistan: Almatı, Gürcistan: Tiflis, Özbekistan: Taşkent, Moldova: Kişinev, Romanya: Bükreş, İran: Tahran, Çin: Şangay.
Türkiye İstanbul Tuzla, Gürcistan Tiflis ve Kazakistan Almatı’da depolarımız hizmet vermektedir.
Logitrans Lojistik, tek merkezden 360 derece tüm lojistik hizmetleri sunmaktadır. Taşımacılık, Depolama, Depo yazılımı, Gümrükleme, Sigortalama, E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonu ve müşterilerimizin talepleri doğrultusunda tüm lojistik ihtiyaçlara  çözümler üretiyoruz. 
Logitrans Lojistik olarak, ihtiyaç duyulan her noktaya, en uygun taşımacılık yöntemlerini seçerek ve optimum taşımacılık kuralları dahilinde taşımalar gerçekleştiriyoruz. Bu taşımaların arasında ihracat taşımaları, ihracat nakliyesi, ihracat yükleri, denizyolu ihracat, havayolu ihracat, demiryolu ihracat, karayolu ihracat modelleri bulunmaktadır. Komple denizyolu ihracat, parsiyel denizyolu ihracat, transit denizyolu, frigo denizyolu ihracat, 40HC 20HC 30HC 45HC ihracat, komple karayolu ihracat, parsiyel karayolu ihracat, gabari dışı karayolu ihracat gibi seçeneklerle müşterilerimize ve iş ortaklarımıza en doğru çözümü sunmayı hedefliyoruz. 
Ülkemize girmesi yasaklı olmayan tüm ürünlerin ithalatını gerçekleştiyoruz. Bu taşımaları karayolu ithalat, denizyolu ithalat, demiryolu ithalat, havayolu ithalat, komple ithalat, parisyel ithalar ya da transit ithalat modelleri ile yapabiliyoruz. İthalat frigo taşımalar, ithalat proje taşımaları, ithalat gabari dışı taşımalar gerçekleştiriyoruz.  
Tüm taşımacılık modlarımızla transit taşımaları organize ediyor ve en güvenli şekilde müşterilerimize yüklerini ulaştırıyoruz. Asya – Avrupa transit, komple transit, parsiyel transit, frigo transit, gabari dışı transit, Türkiye aktarmalı transit, Türkiye aktarmasız transit, transit gümrük işlemleri gibi her konuda bizimle iş birliği yapabilirsiniz. 
Komple ( FTL – Full truck loading ) taşımaları uluslararası, yurt içi, transit, ithalat, ihracat, karayolu, demiryolu, denizyolu ( FCL – Full container loading ) gerçekleştiriyoruz. Yüklerinizin ulaşmasında, lojistik operasyonlarında kaliteli ve güvenilirr hizmet almak istiyorsanız her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. 
Parsiyel karayolu, parsiyel denizyolu, parsiyel havayolu, transit parsiyel, parsiyel ihracat, parsiyel ithalar, parsiyel frigo gibi tüm parsiyen ( LTL – Less than truck loading ) yüklerinizi en uygun taşımacılık modellerini planlayarak adreslerine teslim ediyoruz. 
Uluslararası taşımacılık mevzuatları gereği her bölgenin, her ülkenin kendi sınırları içerisinde özel gümrük işlemleri yapılmaktadır. Bu işlemleri en güvenilir şekilde yapmak, taşıma sırasında herhangi bir zarara uğramamak açısından önemlidir. Sizin için yurt dışı gümrük işlemlerini gerçekleştiriyoruz. 
Dünyanın her yerine, hızlı ve size özel bir taşımacılık çözümü için Logitrans Express Taşımacılık’ı keşfedin! Minivan araçlarla ithalat, ihracat ve transit taşımaları organize ettiğimiz bu taşımacılık tipi ile ilgili detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz: https://www.logitransport.com/ekspres-speedy-tasimacilik
Logitrans Lojistik, ADR taşıma yetki belgesine sahip olan uluslararası lojistik firmasıdır. ADR’li ihracat, ithalat ya da transit yüklerin taşınması konusunda uzun yıllardır gerçekleştirdiğimiz deneyimlere dayanarak sizlere hizmet sunuyoruz. ADR yükleri, yanıcı madde yükleri, kimyevi madde yükleri gibi kendine özel tehlikeleri bulunan bu tehlikeli madde taşıyıcılığı konusunda bizde destek alabilirsiniz.
Türkiye sınırları içerisinde, şehirden şehre yurt içi taşımacılık hizmetleri sağlamaktayız. Komple ve parsiyel yüklerinizin tamamının yurt içi taşınması konusundaki tüm operasyonel ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.
Logitrans Lojistik, uluslararası taşımacılık yapan bir lojistik firmasıdır. Dünyada taşımacılık yapmanın mümkün olduğu her noktaya, her yüke özel araçlar kullanarak teslimat gerçekleştiriyoruz. Sınır ötesi taşımalarımızda komple ( FTL ), parsiyel ( LTL ), ihracat, ithalat, transit, frigo, kapalı kasa, lowbed, gabari dışı, proje taşımaları, fuar taşımaları, minivan vb.ekipman ve taşımacılık modu çeşitliliklerimiz ile hizmetinizdeyiz.
Birden fazla taşımacılık modunun, taşınması gereken yüke en uygun kombinasyon ile bir araya getirilerek yükün teslim edilmesi şeklinde intermodal taşımacılık denir. Bu taşımacılık modunda gerçekleşen taşımaları organize ederek yüklerinizin hızlı ve güvenli şekilde varış yapmasını sağlıyoruz.Detaylı bilgi için linke tıklayınız: https://www.logitransport.com/intermodal-multimodal-tasimacilik
CMR sigortası genel olarak CMR Konvansiyonu şartları gereğince, karayolu üzerinden yapılan eşya taşımacılıklarında taşınan ürünlerin tamamının güvence altına alınmasını sağlayan sigortaya verilen isimdir. Taşımacılık sırasında eşyalara gelecek tüm zararlar, CMR sigortası kapsamında güvence altına alınmaktadır. Sigorta hükümleri, taşıma işlemi öncesinde hazırlanan poliçe üzerinde detaylı şekilde yer almakla birlikte genel anlamda bakıldığında taşıma sırasında eşyaların başına gelebilecek tüm olumsuz durumları kapsamaktadır.
Araçlarımızın tamamında ATS diye tabir edilen Araç Takip Sistemleri bulunmaktadır. Bu araç takip sistemleri GPS adı verilen ağ kapsamında internet olanağı olsun olmasın dünyanın her yerinden çevrimiçi ve çevrimdışı konum alarak veri tabanımıza mevcut konumunu gönderebilir. Logitrans olarak bu konumu sizlerle günlük otomatik mailler üzerinden paylaşırız. Belirttiğiniz mail adreslerine her gün düzenli şekilde araç konumu gönderilmektedir. Talep ettiğiniz taktirde sizlere özel müşteri temsilcisi bu oto mailler dışında farklı bilgilendirmeler yaparak araç takip detaylarını sizinle paylaşabilmektedir.Yetki belgeleriniz hangileri?Logitrans Lojistik, Uluslararası Lojistik firması olarak aşağıdaki izin belgelerinin tamamına sahiptir;TİO (Taşımacılık İşleri Organizatörü)C2L2YYS (Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası)İzinli göndericiISO Kalite belgeleriniz hangileri?Yüzde yüz yerli sermaye ile ülkemize katkı sağlayan firmamızın ISO yetki belgeleri aşağıdaki gibidir.ISO 9001:2015 Kalite YönetimiISO 10002:2018 Müşteri Memnuniyeti YönetimiISO 14001:2015 Çevre YönetimiISO 27001:2017 Bilgi Güvenliği Yönetim SistemiISO 28001:2007 Tedarik zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği YönetimiFFL ve CMR sigortaları arasındaki farklar nelerdir?
Sadece karayolu taşımacılığı ve Ro-Ro için kullanılan bir sigortadır.Konvansiyon şartlarına bağlı olarak hasar öder. Hasar fatura bazlı ödenmez.Konvansiyonun istisna ettiği hasarlar teminat dışındadır.İş bazında yapılır. Başvururken tüm kullanılacak araçların bilgilerinin tek tek  bildirilmesi gerekir.Hasar ödemesi aktif olarak kullanılmayan para birimi SDR ile ödenir.  8,33 SDR gibi hesaplamaları vardır.Hasar ödeme prosedürü  uzundur.Limitler yüksek gibi gözükse de hasar ödeme tekniği nedeni ile ödeyeceği hasar bellidir.
Tüm taşıma biçimlerini kapsar. Müşterinin ihtiyaçlarına göre  tasarlanabilen bir poliçedir.  Üçüncü Taraflara Karşı Sorumluluk,  Mesleki Sorumluluk, Harçlar ve Cezalar  ve  Kargo Sorumluk  teminatlarını  kapsar.Yıllık yapılır. Başvuruda yıllık ciro dikkate alınır.  Araç başı yada taşıma bazlı yapılmadığından daha ekonomiktir.Hasar ödeme prosedürü,  CMR’a kıyasla daha kısa ve kolaydır.Limitleri CMR’a göre yüksektir.Hangi ülkelere hizmet veriyorsunuz?Her taşıma modunda hizmet verdiğimiz ülkeler değişmektedir, hizmet verdiğimiz onlarca ülkeye bu link üzerinden ulaşabilirsiniz: https://www.logitransport.com/hizmet-bolgelerimiz
Bizlere ulaşmanız için farklı iletişim kanallarını hizmetinize sunuyoruz;E-posta: contact@logitransport.comİletişim Formu: https://www.logitransport.com/iletisimWhatsApp: +90  544 481 07 18Telefon: +90 216 660 17 70Tawk: logitransport.comAyrıca, tüm müşterilerimize Özel Müşteri Temsilcisi tayin edilir ve ihtiyacınız olan her an sizlere bilgi vermek, taleplerinizi işleme almakla sorumludur.
Her taşımacılık, her yük, her rota ya da her araç kendine özgü değişkenlere sahiptir. Logitrans olarak, her bir yükü özel taşınma ve muhafaza ihtiyacına göre ayrıştırıyor ve lojistik hizmet skalamızdan en uygun olanını uyguluyoruz.
Karbon salınımı karayolu taşımacılığına göre daha az olan ve çevreye çok daha az zarar veren demiryolu ve denizyolu taşımacılıkları ile müşterilerimize hizmet vermekten memnuniyet duyyoruz. Ayrıca araçlarımız EURO 5 olarak standardize edilmiştir.
Tüm sektörlerin ihracat ve ithalatlarını karşılama yetenğimiz ve deneyimiz olmakla beraber. En çok taşımasını gerçekleştirdiğimiz sektörler; inşaat, kimya, ambalaj, tekstil, elektrik elektronik, makine, demir çelik, iklimlendirme, otomotiv, gıda ve platik.
Ofisleriniz nerede?Ofislerimiz:Türkiye: İstanbul (4 bölge), Bursa, İzmir, Ankara, Mersin, Tekirdağ.Rusya – Moskova, Azerbaycan – Bakü, Özbekistan – Taşkent, Kazakistan – Almatı, Ukrayna – Odessa, Polonya – Varşova’da bulunmaktadır.Tüm diğer ofislerimiz ve detaylar için bu linki inceleyebilirsiniz:https://www.logitransport.com/ofislerimiz
circles2