Logitrans Lojistik Rusya İş Geliştirme Müdürü Atilla Burak Tunç, “12 ÜLKEDE 18 ADET OFİSLE HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYORUZ”“Genç ve dinamik bir şirketiz. Toplam 12 ülkede, 18 tane ofise sahibiz. Ciddi yatırım ve atılım planlarımız var, sefer sayılarımızı ve ciromuzu artırmak istiyoruz. Rusya ve Türki Cumhuriyetler hattında Türkiye pazarında lider bir firmayız” dedi. 


Logitrans Lojistik Rusya İş Geliştirme Müdürü Atilla Burak Tunç, Rusya ve Türki Cumhuriyetler hattında Türkiye pazarında lider bir firma olduklarını söyledi. Sahip oldukları 500’den fazla araçla ciddi anlamda büyük bir altyapıyla hizmet verdiklerini belirten Atilla Burak Tunç, “Toplam 12 ülkedeyiz, 18 tane ofisimiz var. Büyük bir lojistik şirketiyiz. En büyük avantajımız, dev olmamıza rağmen hantal değiliz, çok hızlı kararlar alabiliyoruz, çok hızlı bir şekilde günün gereksinimlerine göre organize olup, yatırım yapabiliyoruz. Herhangi bir konuda sabit fikirli değiliz, lojistikte bu çok önemli, tüm alternatifleri değerlendirmeye her zaman hazırız, bu da bizim en büyük avantajımız” dedi.

“INTERMODAL TAŞIMACILIK ZARARA UĞRADI” 2022’nin Rusya coğrafyası için bir kırılma yılı olduğunu kaydeden Atilla Burak Tunç, “Çünkü 2022 yılının Şubat ayında beklenmedik bir şekilde Rusya tarafından Ukrayna’ya bir müdahale ile karşılaştık. Bundan dolayı zaten Kırım’la birlikte Rusya’ya karşı oluşmuş olan ambargolar katlanarak daha da arttı. Hemen hemen tüm dünya ticaretinden Rusya soyutlanmış oldu. Rusya Federasyonu’na bizim kendi özmalımızı kullanarak oluşturmuş olduğumuz transit Ukrayna ticareti, bu yüzden tamamen durdu. Ro-Ro taşımacılığı ile dorselerimizi Ukrayna limanı olan Odessa’ya getirip, Odessa’dan Rusya Federasyonu ve Türk coğrafyasına dağıtmayı amaçlıyorduk. Kerç Boğazı, Rusya-Ukrayna savaşından dolayı kullanılamaz hale geldiği için ne yazık ki çok büyük bir sekteye uğradık. Bunun yanı sıra deniz taşımacılığı ile ilgili bütün global büyük gemi armatörleri, Rusya Federasyonu’na servisini kestiği için intermodal taşımacılık da çok büyük zarara uğradı” diye konuştu.


circles2